Народні депутати Олександра Кужель та Ксенія Ляпіна від імені страйкового комітету закликають усіх підприємців України до загальнонаціонального страйку

Народні депутати Олександра Кужель та Ксенія Ляпіна від імені страйкового комітету закликають усіх підприємців України до загальнонаціонального страйку

Народні депутати Олександра Кужель та Ксенія Ляпіна від імені страйкового комітету підприємців звернулися до усіх підприємців України із закликом розпочати загальнонаціональний страйк проти придушення прав людини та підтримку євроінтеграції України. «Мрія про Європейську Україну об'єднала сьогодні представників різних поколінь і різних професій, вона стала справжньою національною ідеєю, яка зараз творить нашу історію та майбутнє наших дітей. – зазначається у оприлюдненому зверненні Страйкового комітету підприємців. – Але така країна не потрібна В.Януковичу та його «сім'ї». У такій країні для них вже не буде шансу знищувати закони і наші права, розкрадати державу та накопичувати мільярдні капітали за рахунок доступу до влади. Така країна потрібна нам, і для кожного з нас настав момент істини для того, щоб її відстояти». 

Діяльність непрофесійної чинної влади на чолі з В.Януковичем призвела до економічного колапсу. Лише за перший квартал, «за січень-березень 2013 року прибуток українських підприємств скоротився в 2,3 рази, а податки податкова адміністрація забрала на 1,5 роки вперед» – заявила О.Кужель.

Народний депутат, голова Комітету ВР з питань підприємництва Олександра Кужель подякувала підприємцям за допомогу Євромайдану. Як зазначила О.Кужель, центральний та місцеві «страйкоми підприємців ще тиждень тому оголосили території кожного свого підприємства, магазину, кіоску, кав'ярні, ресторану, ринків і окремих торгових місць територією вільною від влади Януковича, а свій протест проти злочинних дій влади розпочали організованою непокорою контролюючим органам та блокуванням процедур проведення перевірок до тих пір, поки не буде сформовано новий уряд та обрано нового президента». «Підприємці підтримують своєю заявою ті зміни, про які заявляє Майдан», – сказала О.Кужель. Вона також нагадала, що підприємці в усіх областях створили страйкові комітети, зазначивши, що вже сьогодні декілька тисяч підприємств оголосили про непокору контролюючим органам в рамках загальнонаціонального страйку.

Народний депутат Ксенія Ляпіна зазначила, що підприємці України підтримують вимоги Євромайдану щодо необхідності змін в країні. «Ми закликаємо бізнес активніше брати участь в революції» – сказала К.Ляпіна. Ксенія Ляпіна також повідомила, що згідно з інформацією Міндоходів, починаючи з 2010 року, частка малого та середнього бізнесу у сплаті податків збільшилася, і на сьогоднішній день складає більше 50 відсотків. «Не прибуткові гіганти сьогодні фінансують бюджет, а малий і середній бізнес» – підкреслила народний депутат К.Ляпіна. Вона також заявила, що представники українського бізнесу доручили учасникам Євромайдану контролювати процес витрачання коштів державного бюджету. «Бізнес не хоче фінансувати розкоші влади, в яких вона продовжує жити, не помічаючи того, що відбувається в країні» – заявила К.Ляпіна.

Основні вимоги учасників загальнонаціонального політичного страйку підприємців малого і середнього бізнесу України:

  1. Негайна відставка Уряду і Президента та проведення дострокових виборів до Верховної Ради України.
  2. Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
  3. Відновлення зміненої у неправовий спосіб Конституції України, яка містить підстави і загрози узурпації влади, та негайне реформування Конституційного Суду, який повністю втратив довіру народу і обслуговує інтереси вищих посадовців.
  4. Реформування прокуратури, правоохоронної і судової системи, припинення практики політичних переслідувань і вибіркового правосуддя, прийняття законів про імпічмент Президента, скасування пільг і привілеїв державних службовців, скорочення витрат на утримання органів державної влади.