З метою контролю ринку інтернет-послуг столична прокуратура готує репресії проти київських інтернет-провайдерів

Відповідно до статті 4 Закону України «Про прокуратуру», органи прокуратури зобов'язані захищати від неправомірних посягань гарантовані Конституцією, іншими законами України та міжнародними правовими актами соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи людини та громадянина.

Не зважаючи на це, прокуратура, діючи в умовах численних фактів насилля над учасниками мирних протестів і журналістами, тортур і побиття арештованих активістів, замість того, щоб забезпечувати законність і верховенство права, дедалі активніше входить у роль цербера владного режиму. До речі, правляча партія регіонів наприкінці листопада цього року заблокувала законодавче реформування прокуратури й прийняття відповідного законопроекту, що було однією з умов підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС.

Прокуратурою повністю провалено розслідування кровавої розправи «беркутівців» над учасниками євромайдану на світанку 30 листопада, яку засудив увесь цивілізований світ. Досі не знайдено і не покарано злочинців, винних у насильницькому порушенні конституційних прав і побитті сотень мирних мітингувальників і журналістів. Тотальна безкарність і бездіяльність правоохоронної системи збурила жахливу хвилю фізичного терору проти активістів євромайданів на Сході і Півдні країни, із погромами офісів, замахами на вбивство мирних громадян, ножовими пораненнями і важкими травмами. Але прокуратура й далі продовжує цього не помічати. Вона реагує виключно на особисті доручення й накази В.Януковича. 

Прокуратуру значно більше хвилюють справи про «перевернуті портрети Януковича» і «законність підняття прапорів Європейського Союзу», які, за «прокурорською логікою», оголошено майже забороненою символікою на території України. Ще одна «пріоритетна справа»: органи прокуратури в Києві пішли в наступ на столичних інтернет-провайдерів з метою перерозподілу й контролю ринку електронних комунікацій і соціальних мереж киян, які є двигуном і головною ударною силою протесту і Євромайдану.

Районні прокуратури столиці масово розсилають інтернет-провайдерам листи з вимогами документально підтвердити законність розміщення їхніх мереж у житлових будинках столиці. Експерти вважають, що в Києві зараз випробовується брудна технологія для подальшої зачистки і контролю інтернет-комунікацій по всій території України на передодні президентських виборів-2015. 

В офіційних листах органи прокуратури вимагають у столичних інтернет-провайдерів у встановлений термін надати належним чином завірені копії договорів, що підтверджують право розміщення цими суб'єктами господарювання телекомунікаційних мереж та обладнання в житлових будинках комунальної форми власності, в тому числі договори з ПАТ «Київенерго» та проектно-технічну і дозвільну документацію на розміщення телекомунікаційних мереж в будинках комунальної власності.

Термін «будинки комунальної форми власності», наведений в офіційних листах, виглядає дивним. У столиці практично весь житловий фонд киянами приватизовано, а багатоквартирні житлові будинки і все, що в них розміщене, є спільною власністю киян, власників приватизованих квартир. Незалежно від того, створено в таких будинках ОСББ чи ні. І це однозначно підтверджує чинне законодавство. Згідно пункту 2 статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками всіх допоміжних приміщень у будинку, а також технічного обладнання. Так само, частина 2 статті 382 Цивільного кодексу чітко каже, що власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпеченн я потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку. 

Отже, органи столичної прокуратури або не знають чинного законодавства, або свідомо його порушують, виконуючи незаконні доручення вищого керівництва. 

Це не перша спроба взяти під контроль столичний ринок телекомунікаційних послуг. Свого часу КМДА, намагаючись підпорядкувати його комунальному підприємству «Київжитлоспецексплуатація», видало незаконне розпорядженням №284/5096 від 02.12.2010 р., в якому вирішила, що житловими будинками комунальної форми власності є практично усі житлові будинки столиці, в яких не створено ОСББ. «Розпоряджнення КМДА №284/5096 незаконне, – каже директор компанії «НетАссист» Максим Тул'єв, – воно суперечить двом законам та низці рішень судів». Його КМДА прийняло з комерційною метою: перерозподілу цього ринку і отримання доходів, насамперед, корупційно-тіньових, через спеціальне комунальне підприємство. 

Зараз наступ на ринок столичних телекомунікаційних послуг має яскраво виражений політичний характер. І здійснює його орган, який зобов'язаний забезпечувати законність, – столична прокуратура, яка, як і КМДА, порушує закон і проявляє неповагу до конституційних прав киян на приватну власність. 

OPIRNARODU рекомендує суб'єктам господарювання, які надають телекомунікаційні послуги і отримали подібні листи від органів прокуратури, виконувати їхні вимоги буквально та керуватися виключно нормами зазначених законодавчих актів вищої юридичної сили, з яких чітко випливає, що не можна вважати багатоквартирний житловий будинок комунальною власністю, якщо в ньому приватизована хоча б одна квартира. 

При підготовці використано матеріали Internetua, Української правди

Joomla25 Appliance - Powered by TurnKey Linux